Jefferson Community College announces the Class of 2021 graduates | WWTI

WATERTOWN, N.Y. (WWTI) — Jefferson Community College is preparing for the 57th annual spring Commencement Ceremony to honor the Class of 2021.

According to JCC, 441 degrees will be awarded to 432 students at the commencement ceremony.

Commencement will take place virtually for the second year due to the COVID-19 pandemic, however, students will receive their diploma at a drive-through DiplomaPalooza on May 22, 2021. The virtual ceremony will be held on May 21, beginning at 7 p.m.

The Class of 2021 are Fall 2020 graduates and Spring 2021 and Summer 2021 candidates for graduation pending satisfactory completion of coursework.

Below is a list of all graduates:

Adams                                       
Courtney Renee Ackerman – A.S. Early Childhood
Ryan Jacob Blevins – A.S. Physical Education
Leah Saviera Briones-Cooper – A.S. Natural Sciences – Allied Health and Biological Sciences
Abraham D. Brooks – A.S. Individual Studies
Morgan Elizabeth Buchanan – A.A. Humanities and Social Sciences- Psychology
Andrew Lee Estal – A.A.S. Hospitality and Tourism – Hotel and Restaurant Management
Charity A. Finney – A.A.S. Individual Studies
Rylee Charles Harvey – A.A. Humanities and Social Sciences
Nicholas Christopher Henry – A.S. Individual Studies
Mikayla June Kelley – A.S. Business Administration
Lynda Elaine Lohrmann – A.S. Physical Education
Nathaniel Alexander Matteson – A.S. Sports Management
Adrien Ilene Pacella – A.A.S.   Nursing
Mackenzie Eleanor Riordan – A.A. Childhood Education
Kindrie Rosemarie Roy – A.A. Humanities and Social Sciences
Mitchell Martin Scoville – A.S. Physical Education
Ashley Ruth Ann Wolbersen – A.S. Criminal Justice                                  

Adams Center                                
Hanna May Ambrose – A.A. Childhood Education
Megan Burnham – A.A.S. Business Administration
Kaylee M. Clark – A.S. Natural Sciences – Allied Health and Biological Sciences
Logan Ann Laisdell – A.A.S. Individual Studies
Madison Anne Neukirch – A.S. Natural Sciences – Physical Science
Heather Christine Petrie – A.A. Humanities and Social Sciences- Psychology
Crystal Dawn Rivers – A.A. Humanities and Social Sciences- Psychology
                                            
Alexandria Bay                              
Susie Q Ann Erck – A.A. Childhood Education
Jarrod Robert Kolb – A.A.S. Business Administration
Michelle Nicole Newberry – A.A.S. Business Administration
Serena Soldani – A.S. Business Administration

Antwerp                                     
Karlee Beth Call – A.A. Childhood Education
Diana Lou Delaney – A.A. Individual Studies
Paige Danielle Garcia – A.A.S. Nursing
Savannah Grace Hall – A.S. Sports Management
William Douglas McDonnell – A.S. Criminal Justice
Moriah Teresa McGhee – A.S. Business Administration
Melissa Stephens – A.A. Childhood Education
Nicole Rae Watson – A.A.S. Individual Studies
McKenzie Lynn Whitmore – A.A. Childhood Education
                                            
Ballston                                    
Jason Hans Kavanaugh – A.S. Business Administration                                      

Belleville                                  
Hollace J. Stevens – A.A. Humanities and Social Sciences- Psychology                                        

Black River                                 
Rebekka Lynn Fifield  – A.A. Humanities and Social Sciences
Alexis Cheyenne Harvey – A.A.S. Nursing
Nickaela A. LaJoie – A.A.S. Nursing
Abbigail Nichole Osterhout – A.S. Natural Sciences – Allied Health and Biological Sciences
Joseph C. Slabchuck – A.S. Business Administration
Lesley Anne Wood – A.A.S. Nursing                                            

Boonville                                   
Hannah Willow Rowsell Jacobs – A.S. Accounting
Cali Ann McConnell – A.S. Business Administration                                            

Bronx                                       
Joni-Gay Salmon – A.A.S. Business Administration
Dontae Wright – A.S. Criminal Justice                                          

Brooklyn  
Taylor Alexis Bryant – A.S. Individual Studies                                            

Brownville                                  
Jenna Lynne Buzyniski – A.S. Natural Sciences – Allied Health and Biological Sciences
Madison Christine Cloonan – A.A. Childhood Education
Jacob Mark Heller – A.S. Natural Sciences – Allied Health and Biological Sciences
Allison Lee Howard – A.A.S. Nursing
Matthew James McManaman – A.A.S. Chemical Dependency
Kaycie Marie Thorpe – A.S. Individual Studies
Sherin Washburn – A.A.S. Nursing                                           

Buffalo                                     
Heidi Maria Bock – A.A.S. Individual Studies
                                            
Calcium                                     
Prabin Rana Bhat – A.S. Business Administration
Victoria Green – A.S. Business Administration
Hellen Julissa Santos – A.S. Accounting
                                            
Cape Vincent                                
Sarah M. Lockwood – A.A.S. Nursing
Kenna Deann Renda – A.S. Human Services                                            

Carthage                                    
Connor Joseph Ashlaw – A.S. Physical Education
Adalee Bamberg – A.A.S. Paralegal
Sarah L. Brown – A.A. Humanities and Social Sciences- Psychology
Bethanie Jamie Clarke – A.S. Business Administration
Hallie Elizabeth Davis – A.S. Natural Sciences – Allied Health and Biological Sciences
Jacob Ryan Davis  – A.A. Humanities and Social Sciences
Gregory Aren Downey – A.A. Humanities and Social Sciences
Joseph James Forney – A.A. Humanities and Social Sciences
Charissa Marie Fox – A.A.  Childhood Education
Jamie Lynn Haggett – A.S. Business Administration
Jessica Ann Harris – A.A.S. Nursing
Kenneth Calib Johnson – A.A.S. Computer Info Technology
Elvira Eleonore Kemp – A.A.S.   Office Technologies – Administrative Assistant
Jonna Lauren Kloster – A.S. Physical Education
Jammie Renee Minaya (#) – A.S. Criminal Justice and A.S. Homeland Security
Ryanne Marie Monaghan – A.A. Humanities and Social Sciences
Stephanie Jean Monaghan – A.S. Human Services
Cody Michael Phalen – A.S. Individual Studies
Lori Ann Pierce – A.S. Natural Sciences – Allied Health and Biological Sciences
Hawthorne Ernest Potts – A.S. Individual Studies
Amanda Marie Salisbury – A.A.S. Business Administration
Roxanne Lee Sheltray (#) – A.A.S. Chemical Dependency and A.S. Human Services
Jonathan Alden Travis – A.A.S. Individual Studies                                            

Castorland                                  
Janelle Marie Valentine (#) – A.S. Business Administration and A.A. Humanities and Social Sciences- Psychology

Chaumont                                    
Madison Marie Comins – A.A.S. Nursing
Joshua John Rogers – A.A.S. Agri-Business
Brightlynn Joyce Sharlow – A.A. Humanities and Social Sciences
                                            
Clayton                                     
Kelsy A. Dennie – A.S. Human Services
Clayton Crary Hall – A.S. Mathematics
Eli Robert Hall – A.A. Humanities and Social Sciences
Behare Hasanramaj – A.A.S. Paralegal
Michelle Ann Mitchell – A.A. Childhood Education
Melanie S. Morin – A.S. Accounting
                                           
Cobleskill                                  
Michelle P. Gray – Certificate Chemical Dependency
                                          
Constableville                              
Sophia Grace Burd – A.A. Childhood Education
Michayla Ann Millard – A.A.S. Nursing
Kambree Louise Wilcox – A.S. Criminal Justice
                                            
Copenhagen                                  
Olivia Catherine Aubin – A.A. Humanities and Social Sciences
Cody Buckley – A.S. Criminal Justice
Cierra Jane Dicob – A.A.S. Accounting
Jeronimo Ortiz – A.A. Humanities and Social Sciences
Ashley Nicole Young – A.A. Childhood Education                                       

Croghan                                     
Macie A. Brouty – A.A. Childhood Education
Karissa Joy Gerdon – A.A. Humanities and Social Sciences
Marcus C. Hills – A.S. Physical Education
                                            
Deferiet                                    
Kasey Jo Martin – A.A.S. Accounting
                                            
Dexter                                      
Reina Marie Guerriero – A.S. Natural Sciences – Allied Health and Biological Sciences
Erin J. Modlin – A.A.S. Early Childhood
Robert Kevin Mulligan – A.S. Business Administration
Mackenzie Anne Rust – A.A. Humanities and Social Sciences- Psychology
Tyler Benjamin Scordo – A.A. Childhood Education
Misty Dawn Slomski – A.A.S. Nursing
Cole Avery Thomas – A.S. Engineering Science
Nicole Susan Welser – A.A.S. Accounting
                                            
Dolgeville                                  
Katelyn Robotham – A.A.S. Paralegal

East Syracuse                               
Shanika L. Russell-Jeffers – A.S. Individual Studies
                                            
Ellisburg                                   
John Daniel Cobb – A.S. Criminal Justice
Helina Disbro – A.A. Humanities and Social Sciences
                                            
Evans Mills                                 
Jodie Lynn Ewing – A.A.S. Nursing
Nelly Alejandra Farias – A.S. Natural Sciences – Allied Health and Biological Sciences
Brooke Marie French – A.S. Business Administration
Jungrim Fritts – A.A.S. Nursing
Liam James Grill – A.A. Humanities and Social Sciences
Jayden Daniel Henhawk – A.S. Physical Education
SallyAnn Marie Jackson – A.A.S. Nursing
Ryan Daniel Jensen – A.S. Individual Studies
Rosalind Nicole Lyons – A.A.S. Business Administration
Brittany Renee Rivera – A.S. Early Childhood
Monica Lee Simpson – A.A.S. Nursing
Dominique T. White – A.A. Humanities and Social Sciences                                        

Fayetteville                                
Shorondah Anderson – A.A.S. Nursing
                                            
Fort Drum                                   
Shelley Gittins – Certificate Winery Management and Marketing
Sheena Lana Harmon – A.A.S. Nursing
Tammy L. Hyden – A.A.S. Nursing
Jordan Eric Lavengood – A.S. Homeland Security
Kelsea Nicole Libby – A.A.S. Nursing
Chrystal Agerston Mcpherson – A.A. Humanities and Social Sciences- Psychology
Kaylee Natale – A.A. Humanities and Social Sciences
Rebecca Ann Pace – A.S. Human Services
Miranda Brooke Peary – A.A. Humanities and Social Sciences- Psychology
Kathy Schneider – A.A.S. Nursing
Rachel Lynn Seegmiller – A.A.S. Nursing
Heather Michelle Stribling – A.S. Business Administration
Keyawnna Stroud – A.A.S. Nursing
Rossana Brigitte Villena – A.A. Humanities and Social Sciences- Psychology
Julia Wallace – A.S. Health Care Management
Kristina L. Ward – A.A. Humanities and Social Sciences- Psychology
Douglas M. Wamujinga – A.S. Criminal Justice
                                            
Glen Park                                   
Victoria Alexandra Mackey – A.S. Natural Sciences – Allied Health and Biological Sciences
                                            
Glenfield                                   
Brooke Catherine Everson – A.S. Physical Education

Gouverneur                                  
Mackenzie Lynn Adle – A.A.S. Office Technologies – Administrative Assistant
Gabriel Creighton Niles – A.A.S. Individual Studies
                                            
Great Bend                                  
Alexandra Rosalynn Steele – A.A. Humanities and Social Sciences
                                           
Hammond                                     
Alice LaMay Braglin – A.A.S. Zoo Technology
Jaxen Turner LaPiene – A.A. Humanities and Social Sciences- Psychology
Colman Daniel Pease – A.S. Physical Education
Spencer William Pease – A.S. Homeland Security
                                            
Harrisville                                 
Kelly Colleen Davis – A.A. Humanities and Social Sciences
                                           
Henderson                                  
Cheyenne M. Dukes – A.A.S. Zoo Technology
Cote Alan Dupuis – A.A.S. Accounting
Matthew John Glowfeskie – A.S. Engineering Science
Connor Shawn O’Donnell – A.A. Humanities and Social Sciences
Abagail Ann Tamblin – A.A. Humanities and Social Sciences- Psychology
                                            
Jamaica                                     
Michelle Rene Ferringo – A.A.S. Individual Studies
                                           
Lacona                                     
James Daniel Decker – A.A. Humanities and Social Sciences
Sean P. Hennigan – A.S. Business Administration
Amanda Jasmine Marshall – A.A. Humanities and Social Sciences
Brian Sickler – A.A.S.  Computer Information Technology
Emily Lauren Weaver – A.A. Humanities and Social Sciences                                          

LaFargeville                                
Macey Margaret Delosh – A.A. Childhood Education
Cara Lea Dominie – A.S. Human Services
Ashley D. Garcia – A.A.S. Chemical Dependency
Sarah Mary Johnson – A.A.S. Business Administration
Thomas Angus Kelly – A.S. Human Services
Brittnee M. Miller – A.A.S. Chemical Dependency
Jada Marie Moore – A.A.S. Office Technologies – Medical 
Isabella Concetta Soluri – A.S. Physical Education
Kyleigh Marie Storozow – A.A.S. Nursing
Ty Charles VanAlstyne – A.S. Computer Science
Caitlyn Renee Wilkie – A.A.S. Paralegal                                            

Liverpool                                   
Keynnis Diaz – A.S. Human Services
                                            
Lowville                                    
Emily Jayne Beck – A.A. Childhood Education
Victoria M. Boliver – A.A. Humanities and Social Sciences
Jeremy Dening – A.S. Mathematics
Kiersten Rebecca Hancock – A.S. Criminal Justice
Virginia Rose Hungerford – A.A.S. Early Childhood
Caila Jean Kain – A.A. Humanities and Social Sciences
Andrew James Kirkwood – A.S. Engineering Science
Eileen J. Mathys – A.A.S. Individual Studies
Sean Ryan McCann – A.S. Business Administration
Cierra RaeAnne McGrath – A.A.S. Nursing
Valerie G. Miller – A.A. Humanities and Social Sciences- Psychology
Ryan E. Reed – A.S. Criminal Justice
Kali Beth Reichel – A.A.S. Early Childhood
Kylie Anne Spinner – A.A.S.   Agri-Business
Alex Patrick Thomas – A.S. Engineering Science
Manuel Jorge Viveiros – A.A.S. Business Administration
Nolan Ryan Yancey – A.S. Physical Education
Maria J. Young – A.A.S. Paralegal
Bailey Joyce Zicari – A.S. Physical Education
                                            
Lyons Falls                                 
Keegan M. Poste – A.A. Humanities and Social Sciences
                                            
Mannsville                                  
Madison Camille Bauer – A.S. Natural Sciences – Allied Health and Biological Sciences
Autumn Nicole Harris – A.A. Humanities and Social Sciences- Psychology
                                            
Martinsburg                                 
Marissa Lyn Forney  – A.A.S. Office Technologies – Medical
Shane Anthony Gladle – A.S. Criminal Justice

McGraw                                      
Caitlin Elizabeth Abbass – A.A.S. Nursing

Mexico                                      
Aliza Beth-Ann Deasy – A.A.S.   Hospitality and Tourism – Culinary Arts
Stacey Lee Lawton – A.A.S. Nursing
                                            
Natural Bridge                              
Sarah Beth Graham – A.S. Human Services
                                            
New York                                    
Edward Corniel (#) – A.A.S. Individual Studies and A.S. Sports Management
Rodman Anthony Marte – A.S. Criminal Justice
Maya H. Myers – A.S. Criminal Justice
Adama Samake – A.S. Physical Education
                                            
Norfolk                                     
Andrea Nichole Hynes – A.S. Human Services
                                            
Ogdensburg                                  
Gabrielle Jillian Marshall – A.S. Individual Studies
                                            
Otisville                                   
Ruben Ocasio – A.A.S. Individual Studies
                                            
Parish                                      
Joshua James Jacobson – A.S. Criminal Justice
                                            
Philadelphia                                
Makayla Ann Hull – A.A.S. Nursing
Alicia Ann Knight – A.A.S. Nursing
Kaylee E. Nortz – A.A.S. Nursing

Pierrepont Manor                            
Justin Marino – A.A.S. Nursing
Tylor John Waterman – A.S. Criminal Justice
                                            
Plattsburgh                                 
Lindsey Marie LaMarche – A.A.S. Zoo Technology
                                           
Plessis                                     
Melissa Sue Reyes – A.A.S. Nursing

Pulaski                                     
Dakota James Corbett-Bean – A.A. Humanities and Social Sciences
Allison Renee Johnson – A.A.S. Office Technologies – Medical 
Shelby Morgan Miller – A.S. Criminal Justice
Lani Brooke Schmidt – A.A.S. Individual Studies
Olivia M. Sheldon – A.A. Humanities and Social Sciences
Noah Ashton Smith – A.A.S. Computer Information Technology
Autumn Lynn Snow – A.A.S. Accounting
Beth Tarbell – A.A.S. Chemical Dependency
Jamie B. Turner – A.S. Business Administration
                                            
Redwood                                     
Hunter Barbara Beach – A.A. Humanities and Social Sciences- Psychology
Blake Joseph Hunter – A.S. Individual Studies
Ryan Robert Lopez – A.A.S. Nursing
Winter Mabel Sears – A.A.S. Business Administration

Rego Park                                   
Emmanuel Dejesus Olivo – A.S. Physical Education
                                            
Richland                                    
Christina Anne Burns – A.S. Business Administration
Kristina M. Miller – A.S. Human Services
                                            
Richville                                   
Alicia Dawn Reed – A.S. Individual Studies
                                           
Rodman                                      
Bryce Edward Levac – A.A. Humanities and Social Sciences – Creative Writing
Sydney Alice Mayne – A.A. Childhood Education
                                            
Sackets Harbor                              
Alison Mae Larkin – A.A. Humanities and Social Sciences- Psychology
Sara Elizet Peters – A.A.S. Nursing
William Sackett – A.S. Physical Education
                                           
Salamanca                                  
Tiffany Renee-Ellen Nary – A.A.S. Zoo Technology

Sandy Creek                                 
Jadyn Gabriele Mullin – A.A. Individual Studies
Kennedy Sullivan – A.A.S. Zoo Technology

Syracuse                                    
Nicole P. Zafarana – A.A.S. Zoo Technology                                       

Theresa                                     
Shyla M. Bachmann – A.A.S. Accounting
Kathryn Marie Brown – A.A. Childhood Education
Nolan Z. Drake – A.S. Criminal Justice
Payton Olivea Elmer – A.A.S. Chemical Dependency
Preston J. Hickok, Sr. – A.A.S. Paralegal
Robert Douglas Mangas – A.A.S. Fire Protection Technology
Arielle Eileen Morrison-Salisbury – Certificate Accounting
Tori Amber Wilcox – A.A. Humanities and Social Sciences

Three Mile Bay                              
Christopher Allen Addleman – A.A.S. Individual Studies
Ryan A. Aubertine – A.S. Engineering Science
William Michael Locy – A.A.S. Individual Studies
Kira Leeanne Votra – A.S. Physical Education                                            

Turin                                       
Casey Allen Happy – A.A.S. Nursing
                                            
Watertown                                   
Aimee Nichole Aldrich – A.A.S. Nursing
Gina Christiana Alteri – A.A. Humanities and Social Sciences
Issa Alzouma – A.S. Health Care Management
Sandra Janet Atilano – A.A. Humanities and Social Sciences
Marla Isabel Aviles – A.S. Mathematics and Science – Science
Chanell Marie Bacon – Certificate Accounting
Morgan Mae Beckmann – A.A. Childhood Education
Gregg Alan Bentz – A.S. Business Administration
Tricia Jean Beutel – A.S. Health Care Management
Richard Allen Bourne – A.A.S. Hospitality and Tourism – Culinary Arts
Andrew Tomas Brislan – A.S. Criminal Justice
Sarah Lynn Burns – A.A.S. Paralegal
Nadia Ariana Callahan – A.A. Humanities and Social Sciences- Psychology
Megan Campaney – A.S. Individual Studies
Wilson Chan – A.S. Accounting
Nicholas Allen Chapman – A.A. Humanities and Social Sciences
Rebekah Liane Chavez – A.A.S. Nursing
Xiaowei Chen – A.A.S. Nursing
Brianna C. Chest – A.A. Humanities and Social Sciences
Emily Coinco – A.A.S. Nursing
Richard Jeffrey Cronce, Jr. – A.A.S. Chemical Dependency
Anthony D. Dair, Jr. – A.S. Individual Studies
Caden Ray Davis – A.S. Physical Education
Jonathan Stephen Davis (#) – A.A.S. Individual Studies and A.S. Business Administration
Jillian DeFranco – A.S. Early Childhood
Yakov Denishchich – A.S. Natural Sciences – Allied Health and Biological Sciences
Taylor Dubois – A.S. Individual Studies
Miranda Joy Duff – A.A.S. Individual Studies
Jonah Craig Edick – A.S. Computer Science
Antonio Estrada – A.S. Individual Studies
Brianna Angelina Estrada – A.A. Humanities and Social Sciences- Psychology
Mary Evans – A.S. Business Administration
Tessa Evans – A.A. Humanities and Social Sciences
Courtney Deleah Farr – A.A.S. Chemical Dependency
Jessica Farris – A.A.S. Office Technologies – Medical 
Shawn Christopher Fountain – A.S. Business Administration
Maggie Adora Fredenburg – A.A. Childhood Education
Andrea Lynn Frender – A.A.S. Chemical Dependency
Kristoffer Lanar Fultz – A.A. Humanities and Social Sciences- Psychology
Olivia Mary Gantt – A.S. Mathematics and Science – Allied Health   
Jordan Gardner – A.A.S. Nursing
Yannis Gilbert – A.A. Childhood Education
Kierstyn Ann Glazier – A.A.S. Business Administration
Nathaniel Robert Greene – A.S. Human Services
Daylen Marae Greenfield – A.A. Humanities and Social Sciences
Jordyn Hale – A.A.S. Hospitality and Tourism – Hotel and Restaurant Management
Jade Ipolani Hall – A.A. Humanities and Social Sciences
Michael Anthony Hall – A.S. Physical Education
Amber R. Harra – A.S. Business Administration
Katlin Marie Hayden – A.S. Human Services
Olivia Elien Heiler – A.S. Business Administration
Jenna Jae Hibbard – A.A.S. Nursing
Darrius Mikal Houston – A.S. Business Administration
Dylan M. Hudon – A.S. Engineering Science
Jenna Maxine Hughes – A.S. Early Childhood
Ike Patrick Joel Jamieson – A.S. Homeland Security
Cayla Jo Jenne (#) – A.A.S. Chemical Dependency and A.S. Human Services
Abigail Rose Jock – A.S. Mathematics
Shawn Michael Johnson – A.A.S. Individual Studies
Nakiya T. Joseph – A.S. Natural Sciences – Allied Health and Biological Sciences
Kalani I. Kalama – A.S. Individual Studies
Cassondra Leiana Katsolis – A.A. Humanities and Social Sciences – Literature
M’Kenzie Rose Kirchoff – A.A.S. Nursing
Jordan Kottmyer – A.A.S. Computer Info Technology
Molly Kathleen LaDue – A.A.S. Individual Studies
Shayne Benjamin LaDuke – A.A.S. Individual Studies
Michael Edward Lawrence, Jr. – A.A.S. Accounting
Charley R. Loftus – A.A. Humanities and Social Sciences
Sarah Elizabeth Lovely – A.A.S. Nursing
Maura Darlene T. Lowe – A.S. Individual Studies
Rebecca Lugo – A.A. Childhood Education
Trasey Mae Marsilio – A.S. Natural Sciences – Allied Health and Biological Sciences
Kelly D. Martin – A.A.S. Zoo Technology
Sebastian Alexander Mastin – A.S. Sports Management
Zoe Renee Matthews – A.A. Humanities and Social Sciences
Autumn Noelle McAllister – A.A. Humanities and Social Sciences- Psychology
Maximilian Lee McCrum – A.S. Individual Studies
Anthony E. Medina – A.S. Criminal Justice
Teonca Merchant – A.S. Business Administration
Steven Jay Miller – A.A.S. Computer Info Technology
Jennifer Rae Moore – A.A.S. Office Technologies – Medical 
Curtis Lamont Mosely – A.S. Human Services
Brennan Moss – A.A.S. Paralegal
Alexandra Kelly Mott – A.S. Business Administration
Justina Ann Neddo – A.A.S. Nursing
Kate Victoria O’Neil – A.A. Humanities and Social Sciences
Allan Bermudo Pador – A.S. Homeland Security
Michael Pan – A.S. Engineering Science
Yi-Ling Lynn Pan (#) – A.A. Humanities and Social Sciences- Psychology and A.S. Mathematics and Science – Allied Health and Biological Sciences
Shalynn Marie Paro – A.S. Human Services
Samuel Travis Payne – A.S. Physical Education
Josee Marie Petrillose – A.A.S. Business Administration
John Richard Phelps – A.S. Business Administration
Elizabeth Mary Pierce – A.A. Individual Studies
Jonathan Matthew Pitts – A.A.S. Nursing
Lauryn K. Quinn – A.S. Natural Sciences – Allied Health and Biological Sciences
Luca Eduardo Ramos – A.S. Accounting
Gabrielle May Rarick – A.A. Humanities and Social Sciences
Clarrisa Registe Warrington – A.A.S. Nursing
Donald Robbins – A.S. Criminal Justice
Nicole Marie Roberto – A.S. Health Care Management
Cailey Grace Roberts – A.S. Individual Studies
Samuel Ray Robinson – A.S. Business Administration
Tara Lyn Buckingham Roshia – A.A.S. Nursing
April Grace Rubyor – A.A. Humanities and Social Sciences
Christopher James Ryan – A.A.S. Computer Info Technology
Marisa Abigail Safford – A.A. Humanities and Social Sciences
Jackie Saint-Fleur –  A.A.S. Accounting
Jasmine Sheree Saint-Val – A.A.S. Office Technologies – Medical 
Cortney Jeffrey Salisbury – Certificate Chemical Dependency
Zoe Kathleen Salisbury – A.A. Humanities and Social Sciences- Psychology
Sydney Anne Samphier – A.A. Humanities and Social Sciences- Psychology
Katie Colleen Shaw – A.A.S. Nursing
Viridiana Silva – A.S. Business Administration
Quinn A. Simpson – A.A.S. Individual Studies
Sylvie Anne Louise Skrzypinski (#) – A.A. Humanities and Social Sciences – Creative Writing and A.S. Human Services
Mary May Smith – A.S. Early Childhood
Tori Jean Smith – A.A. Humanities and Social Sciences
Montenez Donte Smith, Jr. – A.S. Business Administration
Madison E. Staples – A.S. Physical Education
Mikayla Dawn Stevens – A.A.S. Individual Studies
Morgan Louise Stevens – A.A. Humanities and Social Sciences
Abigail Lee Sullivan – A.A. Childhood Education
Jeremiah Joseph Sullivan – A.A.S. Computer Info Technology
Kadira Taffa-Childers – A.A.S. Accounting
Taylor Toronto (#) – A.A.S. Individual Studies and A.A.S. Nursing
Eliza Justine Tribble-Vazquez – A.S. Early Childhood
Jason Santos Valentin – A.S. Business Administration
Andrew Jay Vallance – A.S. Physical Education
Christan Nicole Webb – A.S. Criminal Justice
Justine Alexandria White – A.S. Natural Sciences – Allied Health and Biological Sciences
Rebekah Elizabeth Widrick – A.A.S. Accounting
Sarah Keenan Wilkinson – A.S. Human Services
Katelyn Elizabeth Wise – A.S. Human Services
Shania Marie Wurtz – A.S. Business Administration
Kristyn Noel Yaklich – A.A.S. Nursing
Brianna Ashlee-Lyn Young – A.S. Business Administration

Woodside                                    
Dulce Pieryna Mosquera – A.S. Natural Sciences – Allied Health and Biological Sciences
                                            
Woodville                                   
Cassandra Michelle Forrester – A.A. Childhood Education                                                                               

Out-of-State

Auburn, Alabama                             
Darneshia Meadows – A.A.S. Individual Studies

Oxnard, California                          
Ty Alexander Simon – A.A.S. Individual Studies                                   

Sacramento, California                      
Shelbey-Lynn Marie Douglass – A.S. Criminal Justice
                                            
San Diego, California                       
Jordynn ElizabethAshle Ruiz – A.S. Individual Studies                                        

Miami, Florida                              
Tracy Marie Bravo – A.A.S. Individual Studies
                                            
Orlando, Florida                            
Meaghan Boudreau – A.S. Business Administration
                                            
Evans, Georgia                              
Jakeria Shantell Wallace – A.A.S. Individual Studies                                            

Villa Rica, Georgia                         
Kalia Simone Johnson – A.S. Individual Studies

Wahiawa, Hawaii                             
Rachel Marie Caylor – A.S. Individual Studies
David Micah Ries – A.A.S. Individual Studies
                                            
Manhattan, Kansas                           
Lordess Lauren Signil – A.A. Humanities and Social Sciences
Willie Charles Signil, V. – A.A. Humanities and Social Sciences
                                            
Mechanicsville, Maryland                    
Martel Anthony Loomis – A.S. Accounting

Starkville, Mississippi                     
Jayde Elizabeth Dennis – A.A. Humanities and Social Sciences

Laurel, Montana                             
Danielle Reann Ullrich – A.A.S. Office Technologies – Medical                                          

High Point, North Carolina                  
Citlalli Toledo – A.S. Criminal Justice

Smithfield, North Carolina                  
Malchi Isaiah Brown – A.S. Mathematics and Science – Allied Health and Biological Sciences

Minot, North Dakota                         
Sierra Tyler Lizama Clark – A.S. Individual Studies
                                            
Camp Hill, Pennsylvania                     
Amelia Kathleen Summers – A.A.S. Nursing                                        

Clarksville, Tennessee                      
Daysha Hope Clodfelter Smith – A.A.S. Nursing                                          

Kempner, Texas                             
Courtney Anne Cowell – A.A. Humanities and Social Sciences
                                            
Round Rock, Texas                           
ShaiAne Tailer Holmes – A.S. Human Services
                                            
Woodbridge, Virginia                        
Jessica Nicole Farina – A.A.S. Individual Studies

Out-of-Country

APO AE                                      
Jessica Ann Litto  – A.S. Individual Studies
                                            
Bellevue Heights, Australia                 
Lachlan Thomas Rees – A.S. Accounting
                                            
Griffith, Australia                         
William Ian Simkin – A.S. Business Administration